Bruxx

Náměstí Míru 9, Praha

 
Kontaktní informace

O podniku:

Čerstvé mušle, křupavé hranolky, perfektně vychlazená piva a legendární vafle. To jsou čtyři základní kameny belgické brasserii Bruxx. Pod vedením šéfkuchaře Jana Pípala a generálního manažera Roberta Vaverky se zde připravuje menu podle originálních belgických receptur. Čerstvé mušle z divokých lůžek se do restaurace přiváží třikrát týdně. V brasserii najdete přes šedesát druhů belgických lahvových piv, na čepu pak dalších osm svrchně kvašených piv a každých čtrnáct dní jedno nové pivo z tuzemského minipivovaru. Od středy do soboty hraje v Bruxxu DJ a pro děti je k dispozici dětský koutek, o víkendech s hlídáním. Belgická brasserie Bruxx je součástí sítě #together.

Druh kuchyně

Anglická

Anglická kuchyně byla ještě do nedávna považována za tučnou a těžko stravitelnou. To ale není pravda. Britští kuchaři začali obohacovat své pokrmy novými ingrediencemi a postupy.

Belgická

Pokrmy z ryb a darů moře jsou specialitou belgické kuchyně. Běžně ale v jejich jídelníčku můžeme najít i něco jiného. Třeba hranolky. Těma jsou přímo proslulý.

Typ jídla

Tatarský biftek

Tatarský biftek je v překladu jídlo ze syrového masa. Podává se běžně s nakrájenou cibulí, hořčicí, solí, pepřem a worcestrovou omáčkou. Dle chuti si jej lze i jinak dochutit.Typy jidla:

Tatarský biftek


Kuchyně:

Anglická, Belgická

Dětský koutek