Restaurace Vegalite

Slovákova 359/10, Brno

 
Kontaktní informace

O podniku:

Brněnský prostor otevřený pro prezentaci svobodných myšlenek obohacený o poměrně solidní výběr alkoholických i nealkoholických nápojů a především ozdobený veganskou a vegetariánskou směsicí pokrmů.Proč VEGALITE?Slovo „égalité“ je vypůjčeno z francouzštiny a v překladu znamená rovnost, vyrovnanost, či chcete-li, rovnoměrnost. Samotné „V“ v názvu pak už jen podtrhuje orientaci „vege“ vývařovny. Kuchyň není koncipovaná čistě jako zdravá výživa, ale naleznete tu i jídla smažená či „typicky“ česky nezdravá. Prioritou ovšem zůstává veganství a vegetariánství s vyloučením používání vaječných produktů. Tímto se snažíme přispět k ekologické stabilitě této planety a k pozitivnímu vztahu lidí ke zvířatům. Nicméně vegetariánství má také mnoho kladných dopadů mezi lidmi samotnými...K jídlu a pití Vám vždy bude hrát kvalitní muzika a několikrát do měsíce můžete shlédnout živé vystoupení některého z interpretů tuzemské či světové D.I.Y. undergroundové scény. Pokud byste sami rádi uspořádali koncert či podobnou aktivitu, poskytnou Vám mimořádné podmínky a solidní technické zázemí

Druh kuchyně

Česká

Česká kuchyně se vyznačuje především svými masitými pokrmy a tučným jídlem. Poslední dobou se ale česká kuchyně pohnula k lepšímu. Začaly se více projevovat trendy zdravé výživy.

Typ jídla

Steak house

Steak se dělá z červeného masa. Pro jeho přípravu s vždy používají jen ty nejlepší části zvířete. Podávají se převážně ve steak housech.

Bezlepkové menu

Lepek se vyskytuje ve velkém množství surovin. Pro představu je to ječmen, žito, oves a podobně. Některé podniky již zavedly bezlepkové menu.Typy jidla:

Steak house, Bezlepkové menu


Kuchyně:

Česká

Rozvoz jídla

Instagram profil není bohužel k dispozici

Facebook profil není bohužel k dispozici