Tapas bar Miró

Štefánikova 46, Praha

 
Kontaktní informace

O kavárně:

Tapas je životní styl. Mnohdy jsou to chuťovky, které nahrazují oběd nebo večeři. Vybrat si lze ze studených, teplých, jednoduchých, rafinovaných, ale vždy čerstvých. Tapas tvoří nenucený rámec setkání, při nichž si člověk popovídá, něco popije a k tomu navíc něco s chutí sezobne. Výběr Tapas je nekonečný a vždy se pojí s dobrou společností přátel či známých.

Typ podniku

Kavárna

Kavárna se stala v posledních letech velmi oblíbeným podnikem. Hlavním prvkem je zde samozřejmě káva a nápoje. Jako doplňující sortiment se zde nabízejí např. sladké zákusky. Teplá plnohodnotná jídla většinou kavárny nenabízejí.

Vinárna

Do vinárny chodí řada návštěvníků mnohokrát pouze za vínem. Vinárna nabízí větší nabídku kvalitních vín než běžná restaurace.

Druh kuchyně

Středomořská

Středomořská kuchyně se především vyznačuje minimální konzumací červeného masa, střídmou konzumací mléčných výrobků, drůbežího masa i ryb. Tato kuchyně je chutná a zároveň i zdravá.

Španělská

Ve španělské kuchyni převládají barvy červená a žlutá. Mezi nejčastěji používané suroviny sem patří samozřejmě ryby a mořské plody, brambory, luštěniny, zelenina či olivový olej. Ve španělské kuchyni se používají především aromatické bylinky jako dob

Typ jídla

Plody moře

Pojem plody moře se používá ve významu maso mořských živočichů. Převážně se jedná o hlavonožce, mlže a korýše. Jako nejoblíbenější z nich se považují sépie a slávky.

Ryby

Ryby bychom měli mít nejméně dvakrát do týdne na talíři. To vám řekne snad každý. Přeci jenom ryby jsou zdravé.

Steaky

Podniky pro přípravu steaků se nazývají steak house. Vyrábí se z červeného masa a v celku. Jako příloha se k nim nejvíce hodí brambory a rýže.

Steak house

Podniky pro přípravu steaků se nazývají steak house. Vyrábí se z červeného masa a v celku. Jako příloha se k nim nejvíce hodí brambory a rýže.

Zvěřina

Zvěřina je velmi cenné maso. Zbarvení masa je hnědočervené. Zvěřina se považuje za velmi výživnou a lehce stravitelnou. Zároveň má vysoký obsah bílkovin a je málo tučná.


Typ podniku:

Kavárna , Vinárna


Typy jidla:

Plody moře, Ryby, Steaky, Steak house, Zvěřina


Kuchyně:

Středomořská, Španělská

Vinotéka
V blízkosti MHD
Wi-Fi
Klimatizace
Take away
Placené parkování