Halloween je tu!

Halloween je tu!

Pravděpodobně z úvodu bychom si měli tento nevšední svátek v krátkosti přiblížit. Možná se budete divit, ale původ svátku připadá k Irsku a Římu. Zvyky Halloweenu se rozvinuly právě v Irsku na základě zvyklostí oslavy svátku Všech svatých, který sem byl přenesen právě z Říma. Až vystěhovalci tyto zvyky přenesli do USA v 19. Století, kde se všeobecně rozšířil. Halloween se slaví poslední den v říjnu, tedy 31. a letos tento den připadá na čtvrtek. Tento svátek se tedy slaví, se vší tou strašidelnou parádou, hlavně v anglicky mluvících zemí, zejména je řeč o USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii a Novém Zélandu. Znám je ovšem v celosvětovém měřítku. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

I když třeba nejste příznivcem „amerických“ svátku, tak zpestřit si podzimní sychravé dny přeci můžete i Vy. Pokud jste milovníci dobrého jídla a společnosti, tak plno pohostinných podniků napříč tuzemskem pořádá zajímavé či nevšední menu v těchto dnech nebo si dali záležet alespoň na strašidelné výzdobě. Našli jsme pro Vás tipů, kam zajít a vyzkoušet něco dobrého na zub. home restaurant & bar – restaurace na Praze 1 pro návštěvníky připravili právě speciální halloween menu, kdy hlavní roli pro vaše chuťové buňky bude hrát především dýňové pochoutky. https://www.home-restaurant.cz/sezonni-nabidka

 

V Hradci Králové na návštěvníky restaurace HIT ve Sportparku bude taktéž čekat speciální halloweenské menu.

Na pražském andělu, tedy na Smíchově, se to halloweenu taktéž lehce dotkne. Zde na pěší zóně se totiž bude 30. října konat food festival s názvem Zažij Ameriku - Halloween. Vstup zde je zdarma a jak pořadatel na facebookové události sám píše „Cesta Amerikou povede od šťavnatých burgerů, hot dogu, trhaného vepřového, přes BBQ žebírka, mexické tacos, empanadas, brazilské churrasco až po pikantní kuřecí křídla, poutine, arepas či anticuchos.“ Pokud byste vzali i své potomky, bude zde pro ně připravena dílna ro výrobu masek, dlabání dýní či malování na obličej. No a hudební americký žánr country je zde samozřejmostí.

http://foodevent.cz/festivaly/zazij-ameriku-halloween-2/

Míst, kam zajít na dobré halloweensko-americko-dýňové menu bude určitě spousty. Stačí jen otevřít váš prohlížeč a hledat.

 

Takže šťastný Halloween všem!

Komentáře


Buď první, kdo okomentuje tuto stránku!

Komentuj tento článek: