LA BOTTEGA – MODERNÍ POJETÍ BISTRA

LA BOTTEGA – MODERNÍ POJETÍ BISTRA

Pojďme se prvně seznámit s historickým původem tohoto označení. Původ slova jako takový je zkrátka dodnes ne tak úplně známý. Možná se do země původu, za kterou se hrdě označuje Francie, dostalo v 19. století z ruského “bystro”, což označuje “rychlý”. Nicméně velký rozvoj zaznamenala bistra právě v Paříži a Itálii. Nájemníci v apartmánech si totiž k noclehu mohli často přikoupit i občerstvení, které připravovala kuchyně v přízemí činžovního domu.

Za to u nás se dříve pojmenováním „bistro“ označovali pouliční fastfoody nejčastěji ve formě stánků někde na koupališti. Těmto dnům již odzvonilo a bistra, dámy a pánové, jsou vyhledávanými místy v centrech metropolí. Moderní pojetí bistra nemá žádná pravidla či omezení. Tento druh podniku láká na svojí nekonvenčnost, kvalitní suroviny a vzdušný prostor. Bistro se zkrátka od běžných restaurací liší. Jídelní lístek je nestálý a pokrmy jsou připravovány ze sezonních surovin. Zároveň díky modernímu pojetí tohoto konceptu se bistra často přizpůsobují novým trendům a na gastronomické scéně je stále vyhledávanějším podnikem pro pochutnání si nad kulinářskými výtvory. Netřeba doplňovat, že v bistru si některé suroviny a pokrmy můžete i zakoupit a odnést sebou domů. Náš rezervační systém zastupuje i koncept bister a lahůdkářství LA BOTTEGA. Vše spadá pod skupinu La Collezione italského podnikatele Riccarda Lucque. Do konceptu La Bottega k dnešnímu dni spadá celkem 5 bister a e-shop eBottega.cz.

První bistro La Bottega di Finestra otevřela La Collezione v roce 2012 v Platnéřské ulici 11. V roce 2014 La Bottegu di Finestru doplnily La Bottega Bistrotéka a La Bottega Gastronomica, o rok později La Bottega Tusarova a v roce 2016 nejnovější La Bottega Linka. Autenticky italské pojetí, unikátní kombinace bistra a malého obchůdku s čerstvými a vybranými surovinami v jednom, prostorné a vzdušné zázemí jednotlivých bister - to je přátelé La Bottega.

http://www.labottega.cz/

Komentáře


Buď první, kdo okomentuje tuto stránku!

Komentuj tento článek: