Lehká letní jídla

Lehká letní jídla

Léto je v plném proudu a s ním i vysoké letní teploty. Proto si i náš organismus žádá lehčí a svěží jídla, která nás zasytí a zároveň se po nich budeme cítit dobře.

 

Smoothie bowl

Úžasným jídlem, které si můžeme udělat na snídani nebo svačinu je smoothie bowl. Příprava je velice jednoduchá a zabere pár minut.

Do mixéru vložíme ovoce podle chuti. Můžeme dát banán, jablko, maliny, borůvky skvěle se budou hodit i jahody. Pokud chceme mít smoothie bowl hustší a svěžejší můžeme přidat i mražené ovoce. Poté přidáme půl hrnku vody, mléka nebo smetany.

Nyní si smoothie dochutíme medem a můžeme přidat i mátu. Vše rozmixujeme a vlijeme do misky.

Teď už nám zbývá pouze Smoothie bowl ozdobit čerstvým ovoce, granolou, oříšky a přidat můžeme i dýňová a slunečnicová semínka.

 

Lehký letní salát

Tento salát je ideální jako příloha k masu pokud se chystáte na letní grilování. Zároveň vám v lednici vydrží i několik dní a naopak je ještě lepší když se pár hodin nechá odležet. Můžete ho tedy konzumovat jako přílohu nebo si ho přidat do teď velice populárních Buddha bowl.

Nejprve si všechny ingredience nachystáme a opláchneme. Budeme potřebovat: Červenou cibuli, Papriku (červenou, žlutou, oranžovou), Avokádo, Černé olivy, Kukuřici, Fazole. Pokud máte rádi můžete přidat i koriandr. Volitelnou surovinou je mango, které přidá velice zajímavou chuť a salát je s ním mnohem svěžejší.

Cibuli, papriku, avokádo a černé olivy nakrájíme na co nejmenší kostičky a přidáme k ostatním surovinám do misky a připravíme si dresing. Na ten budeme potřebovat šťávu z limetky, olivový olej, med. Vše promícháme a necháme odležet v lednici.

 

Club sandwich

Na tento sandwich budeme potřebovat:

  • 3 plátky toustového chleba
  • Plátkový sýr dle výběru (Eidam, cheddar)
  • Slaninu
  • Okurku
  • Ledový salát
  • Vajíčko
  • Majonézu
  • Kuřecí maso

Nejprve si osmažíme slaninu a kuřecí prso to si okořeníme podle chuti. Následně si připravíme volské oko z vajíčka. V toustovači nebo na rozehřáté pánvi si dohněda opečeme tousty.

Poté složíme náš sandwich dohromady. Na tousty rozetřeme majonézu, poté dáme plátek slaniny, sýru a vajíčko a přiložíme dalším toastem. Na který dáme salát, okurku, další plátek slaniny, sýru a kuřecí maso. Aby se nám sandwich dobře jedl můžeme ho nakrájet na čtvrtiny a do každé vpíchnout špejli.

Komentáře


Buď první, kdo okomentuje tuto stránku!

Komentuj tento článek: