Léto je v plném proudu a grilování k němu neodmyslitelně patří. Máme pro vás 5 typů, jak si ho užít naplno.
1. Marinování
- Marinovat můžeme maso ale i zeleninu či ryby. Dejte si ale pozor na dobu marinování. Rybám stačí pouze 30 minut na rozdíl od vepřového masa, které potřebuje alespoň 2 hodiny.
- Pokud už vás nebaví marinády z obchodu, zkuste zaexperimentovat doma sami.
TIP:
Brazilská marináda
Ingredience: 3 lžíce kečupu, 2 lžičky červeného pepře, 2 lžičky třtinového cukru, 150 ml piva, česnek podle chuti, malá cibule, sůl a pepř, chilli, šťáva z půlky citrónu
2. Maso v pokojové teplotě
- Tento typ se vztahuje hlavně na steaky Pokud nechcete mít ze steaku žvýkačku, vyndejte ho z lednice alespoň hodinu před začátkem grilování. Pokud byste tak neudělali, maso zažije teplotní šok, stáhne se a vydá veškerou šťávu.
3. Čistá grilovací mřížka
- Připálené zbytky z minulého grilování nechutnají a ani nevypadají dobře. Kvalitní maso na gril není levná záležitost a je škoda ho zničit špinavou mřížkou.
- Nenechávejte čištění mřížky na druhý den. Ještě teplá mřížka jde očistit mnohem lépe než studená.
TIP:
Domácí čistič
Ingredience: jedlá soda, mýdlo a ocet na vyleštění
Postup: Z jedlé sody a mýdla vytvořte kašičku, kterou naneste houbičkou na mřížku. Po opláchnutí můžete mřížku vyleštit pomocí octa.
4. Teploměr na maso
- Odhadovat správné propečení masa je někdy opravdu těžké. Pokud maso vypadá na povrchu hezky, tak to ale neznamená, že je uvnitř propečené.
- Investice do teploměru se vyplatí, posunete tím své zahradní grilování na profesionálnější úroveň.
5. Správné náčiní na obracení masa
- Pokud na manipulaci s masem používáte vidličku, tak maso znehodnocujete. Když do masa několikrát píchnete, tak porušíte vrchní krustu a z masa vám zbytečně vyteče šťáva, kterou chcete mít uvnitř.
- Proto doporučujeme pořídit si speciální kleště.
To jsou všechny naše rady a teď už je jen na vás, abyste si je vzali k srdci a své domácí grilování posunuli o level výš.
Buď první, kdo okomentuje tuto stránku!