BASU Restaurace

Na Příkopě 22, Praha

 
Kontaktní informace

O podniku:

BAŠU Sichuan cuisine & Sushi nabízí autentickou čínskou kuchyni a širokou nabídku sushi připravovanou z čerstvých surovin. Můžete zde ochutnat pekingskou kachnu, dušené sečuánské hovězí, mapo tofu a další. Restaurace se nachází na dvoře slovanského domu - oáze klidu v centru města. K dispozici je 50 míst v příjemném prostředí. V létě je otevřená zahrádka s dalšími 40 místy. Nabízí možnost pořádání routů, oslav narozenin a vlastních party. V restauraci se těší na Vaši návštěvu.

Druh kuchyně

Asijská

Asijská kuchyně je trochu velký pojem. Obsahuje všechny kuchyně s původem z Asie. Kuchyně se lišili zejména lokací a náboženstvím. Tak vznikla vlastně jejich odlišnost.

Japonská

Jídla v japonské kuchyni se upravují tepelně minimálně a nejčastěji jsou podávány s rýží. Japonská kuchyně je spíše lehčí a dobře stravitelná. Mezi ikonický druh pokrmu do této kuchyně patří neodmyslitelně sushi.

Čínská

Čínská kuchyně je zdravá, lehká, plná zeleniny a netučného masa. Narazíte zde především na kuřecí a kachní maso. Hlavní přílohou je samozřejmě rýže či rýžové nudle. Celkově je každé jídlo pikantní s výraznou chutí. V čínské kuchyni se moc nesetkáte s

Typ jídla

Plody moře

Mlži, korýši a hlavonožci patří v kuchyni do skupiny s názvem Mořské plody. Populární jsou třeba dost sépie.

Ryby

Ryby se snad doporučují už odjakživa. Jsou zdravé. Obsahují vitamín D a omega-3 mastné kyseliny.

Tapas

Tapas je spíše způsob servírování nežli pokrm. Pojem tapas je označené malé občerstvení nebo degustační pokrm. Název pochází ze Španělska. Tapas pochutiny mohou být studení i teplé.Typy jidla:

Plody moře, Ryby, Tapas


Kuchyně:

Asijská, Japonská, Čínská

Salónek
Wi-Fi
Mluvíme Anglicky
Klimatizace
Take away
Zahrádka

Facebook profil není bohužel k dispozici