HongKong Karlín

Thámova 221/7, Praha

 
Kontaktní informace

O bistru:

Restaurace HongKong Karlín je malý kousek jiné Asie, kde si dopřejete typickou gastronomii plnou tradičních chutí, čerstvých surovin a barev. Její hlavní "signature dishes" jsou 60 hodin vyzrálá Kantonská kachna podle receptu starého přes 600 let, Siu Yoke křupavý bůček a tradiční Kung Pao. Ochutnejte rozdíl...

Typ podniku

Bistro

Bistro je taktéž i prodejním místem jídel a nápojů. Jsou zde podávána zejména jednodušší jídla. V dnešní době se pod pojmem Bistro už neschovává pouze okénko s výdejem rychlého občerstvení.

Druh kuchyně

Asijská

Každá asijská země má vlastní gastronomickou historii a speciality. Proto se jejich pokrmy značně liší. Ovšem základ zůstává stejný - sójová omáčka a rýže.

Čínská

Čínská kuchyně je zdravá, lehká, plná zeleniny a netučného masa. Narazíte zde především na kuřecí a kachní maso. Hlavní přílohou je samozřejmě rýže či rýžové nudle. Celkově je každé jídlo pikantní s výraznou chutí. V čínské kuchyni se moc nesetkáte s

Typ jídla

Plody moře

Pojem plody moře se používá ve významu maso mořských živočichů. Převážně se jedná o hlavonožce, mlže a korýše. Jako nejoblíbenější z nich se považují sépie a slávky.

Ryby

Ryby se snad doporučují už odjakživa. Jsou zdravé. Obsahují vitamín D a omega-3 mastné kyseliny.

Steaky

Steak se dělá z červeného masa. Pro jeho přípravu s vždy používají jen ty nejlepší části zvířete. Podávají se převážně ve steak housech.

Vegetariánské menu

V dnešní společnosti je mnoho vegetariánů. Některé podniky proto vytvořili vegetariánské menu. Neobsahuje maso.

Bezlepkové menu

Lidé alergičtí na lepek nyní můžou navštěvovat i restaurace a podniky. Někteří už totiž zavedli bezlepkové menu. V těchto menu nenajdete jedinou složku obsahující lepek.


Typ podniku:

Bistro


Typy jidla:

Plody moře, Ryby, Steaky, Vegetariánské menu, Bezlepkové menu


Kuchyně:

Asijská, Čínská

Salónek
V blízkosti MHD
Wi-Fi
Mluvíme Anglicky
Take away
Zahrádka
Raut