La Casa

Lípová 10, Praha

 
Kontaktní informace

O baru:

La Casa ukazuje kus Španělska v příjemném prostředí v nově otevřeném baru, kde pro Vás vše připraví dle Vašeho výběru. Tapas z klobásek a salámů Fuet iberico, Chorizo iberico, Salchichon iberico sarta, šunky Jamon Serrano, sýrů kozí La Casota, ovčí D.O. Manchego, kravský Mahon, mix oliv se sýrem, mandlí, česnekem, plněné papričky, meruňky nebo fíky se sýrem a další pochutiny, které neustále rozšiřují.  Veškerý sortiment, včetně jejich výborných vín, pochází speciálně ze Španělska z oblasti Penedés a Castilie. Nabízí i řadu Duc de Foix od vinařství Covides, která se dodává na španělský královský dvůr.

Typ podniku

Bar / lounge

V barech se podávají hlavně alkoholové nápoje. Hlavním místem je zde pult. Hraje se zde často i hlasitá hudba. V barech se nevaří.

Vinárna

Pro milovníky dobrého vína jsou vinárny tím pravým místem. Vinárna je místem s nabídkou většího množství vín než v restauracích.

Druh kuchyně

Španělská

Důležitou roli ve španělské kuchyni hrají ryby, mořské plody, luštěniny či dušené maso. Porce v této kuchyni jsou velké, chutné, ale i těžké. Nejpoužívanější složkou je zde olivový olej. Za zmínění taktéž patří hojné používání česneku, zeleniny, bram

Typ jídla

Zvěřina

Zvěřina je velmi cenné maso. Zbarvení masa je hnědočervené. Zvěřina se považuje za velmi výživnou a lehce stravitelnou. Zároveň má vysoký obsah bílkovin a je málo tučná.


Typ podniku:

Bar / lounge , Vinárna


Typy jidla:

Zvěřina


Kuchyně:

Španělská