Vinárna Koštovna u Počtů

Milady Horákové 47, Praha

 
Kontaktní informace

O vinárně:

Koštovna u Počtů navazuje na dlouholetou tradici vináren datovanou už od roku 1897. Zakladatel vinárny Jan Počta, populární letenský vinárník, naléval s láskou všem těm, kdo po denní únavě přišli do jeho vinárny. Vinárník Počta byl upřímný Čech, který zemřel před 73 lety. A jeho vinárenský odkaz znovu ožívá. Koštovna u Počtů se tak opět podílí na oživení vinařské kultury v Praze, a to i s nabídkou lahůdek, řekněme české podoby španělských tapas převážně od tuzemských farmářů a uzenářů. Pod dohledem šéfů šenku i kuchyně, v prostředí, kde se budete cítit jako doma, ochutnáte skvělá především moravská a česká vína. V nabídce je zde široký výběr sudových vín z mikulovské a slovácké oblasti, lahvová vína z vinařských obcí Dolní Dunajovice, Velké Bílovice, Bzenec, Valtice, Tvrdonice a rovněž i z trojské vinice Salabka v Praze a vína z Mělnicka a Litoměřicka. Kromě vína své hosty potěší také speciálními pálenkami ze soukromých palíren, které mohou svou silou kdekoho překvapit. Pokud budete mít chuť na nějaký zobek, tak si vyberete z denní nabídky, která je plná sýrových, zeleninových a uzenářských specialit a která se řídí heslem "Studená kuchyně po celý den". A navíc, potěšit své chuťové polštářky mohou i psí mazlíčci, pro které bude připravené psí bufet.

Typ podniku

Vinárna

Vinárna je v širším pojmu druh restaurace specializovaný na vína. Ve vinárně najdete větší výběr vín než v běžné restauraci.

Rychlé občerstvení

Rychle občerstvení je v dnešní době známo jako fast food. Tento druh občerstvení je velmi oblíbeným. Díky časové nenáročnosti přípravy jídla jste obslouženi doslova za pár minut.

Druh kuchyně

Mezinárodní

Mezinárodní kuchyně obsahuje všechny kuchyně světa od francouzské až po mexickou. V tomto případě podniky nejsou zaměřeny ani na jednu kuchyni.

Typ jídla

Zvěřina

Zvěřina je velmi cenné maso. Zbarvení masa je hnědočervené. Zvěřina se považuje za velmi výživnou a lehce stravitelnou. Zároveň má vysoký obsah bílkovin a je málo tučná.

100% Bezlepková restaurace

Bezlepková restaurace nabízí svým hostům zcela bezlepková jídla. Lepek je u malé části populace nesnášenlivý. Lepek je obsažen ve většině travnatých plodinách, např. obilniny.

Košer

Pravidla stravovacích zvyků pro judaismus se nazývá košer. Určitě jaký suroviny i maso jsou povoleny ke konzumaci. Dále se určuje jak má být zvíře usmrceno a vlastně celkový proces přípravy jídla.


Typ podniku:

Vinárna , Rychlé občerstvení


Typy jidla:

Zvěřina, 100% Bezlepková restaurace, Košer


Kuchyně:

Mezinárodní

Vinotéka
V blízkosti MHD
Wi-Fi
Zahrádka